Blog

Anasayfa / Blog

Vakfımızın Yönetimi Prof. Dr.Hamdi Döndüren Hocayı Ziyaret Etti

Başkanımız Sn Mehmet Koca ve YK Üyelerimiz ile birlikte Prof. Dr. Hamdi Döndüren Hocayı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette "Karzı Hasen" Uygulamamız hakkında istişarede bulunuldu. Hocamıza yapmış olduğu hayır duaları; gösterdiği teveccüh ve ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Devamını oku

Genç Yuva Aile Okulu Başladı!

Vakfımızın, Genç Yuva Kooperatifi ve Yeryüzü Eğitim Danışmanlıkla; evli ve evlenecek çiftlere yönelik hazırladığı 18 haftalık program başladı.

Devamını oku

Vakfımızın "Olağan Mütevelli Toplantısı" gerçekleşti

Vakfımızın Kasım 2022 "Olağan Mütevelli Toplantısı" 28 Kasım Pazartesi günü saat 19:00’da gerçekleşti.

Devamını oku

RABVE İlim ve Hizmet Vakfı ile iş birliği protolü imzalandı.

Vakfımız, RABVE İlim ve Hizmet Vakfı ile birçok alanda icra edilecek faaliyetler konusunda iş birliği protokülünü imzaladı.

Devamını oku

Karz-ı Hasen Vakfı Gönüldaşları İftar Programında Bir Araya Geldi

Karz-ı Hasen Vakfı'nın düzenlemiş olduğu iftar programı 12 Nisan Salı günü gerçekleştirildi.

Devamını oku

2021 İslam İktisadı Uygulama Ödülü Karz-ı Hasen Vakfına Takdim Edildi

İKAM'ın icra ettiği 9. İslam İktisadı Atölyesi'nde ödüller sahiplerini buldu. 2021 İslam İktisadı Uygulama Ödülü "Karz-ı Hasen Vakfına" layık görüldü

Devamını oku

Karz-ı Hasen Vakfı Yeni Akit Gazetesinde Haberlere Konu Oldu.

Gençlere evlilik için destek olan Karz-ı Hasen Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Koca Bey Yeni Akit Gazetesine Konuk Oldu. Karz-ı Hasen Vakfının falliyetlerinden bahseden Koca, Gençlerin Evliliklerine Teşvik Olması Gerektiğini Altını Çizdi.

Devamını oku

Karz-ı Hasen Vakfı hangi amaçlarla kuruldu?

Günümüzde gençlerin evliliği geciktirdiği ve buna bağlı sebeplerden kaynaklanan ciddi problemlerle karşılaştıklarını gözlemliyoruz. Evlilik süreçleri adına yapacakları masraflar için yeterli ekonomik durumu olmayan gençlein birçoğu bu tür masrafları karşılayabilmek için bankalardan faizli alıyor. Daha sonra almış oldukları borçları ödeme sıkıntısı yaşayan gençlerimiz yaşadıkları sıkıntılara bağlı olarak hem özsaygılarını kaybediyor hem de evliliklerinin en güzel yıllarını borç içinde geçiyor.

Devamını oku

Güvenilir Olmak

Acaba biz güvenilir bir insan mıyız? Anne-babamız, komşumuz, iş yaptığımız kimseler, çevremiz bizi nasıl tanıyor? Borç aldığımızda ödüyor muyuz? Bir şey emanet edildiğinde geri veriyor muyuz? Söz verdiğimizde sözümüzde duruyor muyuz? Randevularımıza sadık mıyız? İşte bu ve benzeri sorulara çevremizin verdiği cevaplar bizim güvenilir bir kimse olup olmadığımızı ortaya koyar.

Devamını oku

Hz Osman'ın Ticareti

Hz. Osman’ın bu örneği bir hakikate daha dikkatimizi çekiyor. Bizim meşru her alanda yetişmiş insana ihtiyacımız olduğuna Yaptığı işin ehli, ahlâkı güzel, şuuruyla zekâ ve kabiliyetini bütünleştirmiş insanlara. Fedakârlık anı geldiğinde tereddüt etmeyen insanlara!

Devamını oku

Ticaret Ehli Olmak

Kendine ve çevresine olduğu gibi milletine de insanlığa da gönül verip bağlanıldığı vakit unutulmayan hizmetler sunulur. Onlar unutulmayacaktır. Zira bir unutmayan vardır!

Devamını oku

Tacir

İyi duygular gönülden gönüle hızla yayılacaktır. İnsanlar yarınlarına daha gü-venli bakar, daha uzun vadeli adımlar atar hale gelecektir. Bu nedenle doğru sözlü ve güvenilir bir tacir olmak kişiye ecir, mesleğe izzet ve şeref kazandırır!

Devamını oku

Ahde Vefa

“Sözünde durmak, verdiği sözlere ve yaptığı antlaşmalara bağlı kalmak, özü ve sözü doğru olmak” anlamlarına gelen ahde vefa, Kur’ân-ı Kerîm ahlâkının en önemli ilkelerinden biridir. Ahde vefa göstermek, hem insanların birbirleriyle olan ilişkilerinde, hem Allah-insan ilişkilerinde, hem de uluslararası ilişkilerde vazgeçilmez bir prensiptir.

Devamını oku

Ticaret Bilinci

Hızlı yükselişlerin ve artan kazancın imtihanı, zararın imtihanından daha kolay değildir. Kayıplar zarar verdiği, insanları sarstığı gibi kazançlar da insanları sarsabilir.

Devamını oku